Vesmír očami detí

Vyhodnotenie okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2015

Vyhodnotenie okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2015 – okres Nové Zámky, Bratislava a Komárno

Práce, postupujúce na celoslovenské kolo - okres Bratislava
Kat. Meno Priezvisko Názov práce Škola Mesto
1. Andrea Gazdačková Mimozemšťanka Materská škola, Pavla Horova 3 Bratislava
1. Martin Hriňa Strretnutie s mimozemšťanmi Materská škola, Holičská 30 Bratislava
1. Daniela Glasová Zvedavý mimozemšťan Materská škola, Stálicová 2 Bratislava
1. Stelka Kordosová Vesmír môjho mimozemšťana Materská škola, Stálicová 2 Bratislava
1. Oliver Filipovič Ja s mamou na ceste do vesmíru Materská škola, Pavla Horova 3 Bratislava
2. David Fabian   Základná škola, Pankúchova 4 Bratislava
2. Emil Scholtz Slnečná sústava Základná škola, Lachová 1 Bratislava
2. Katka Ridillová Farebné lúče slnka Základná škola, Podzáhradná 51 Bratislava
2. Veronika Prášilová   Základná škola, Pankúchova 4 Bratislava
2. Šimon Ollé Vesmírna armáda Základná škola, Medzilaborecká 11 Bratislava
3. Michaela Bačová   Základná škola, Tbiliská Bratislava
3. Tatiana Mestická   Spojená škola, Tilgnerová 14 Bratislava
3. Bianka Sláviková Čierna diera je nebezpečná Základná škola, Podzáhradná 51 Bratislava
3. Sofia Baloghová BOOOM Základná škola, Tbiliská Bratislava
3. Rebeca Smutná Tajomný vesmír Základná škola, Tupolevova 20 Bratislava
4. Rebeka Almanová Mimozemšťanka ZUŠ, Istrijská 22 Bratislava
4. Dominik Cvengroš Vesmírna Loď SZUŠ - LADON, Nevädzová 4 Bratislava
4. Miška Lábska Astra lieta vesmírom ZUŠ Eugena Suchoňa, Batková ul.2 Bratislava
4. Agáta Škrabanová Mimozemšťania ZUŠ, Istrijská 22 Bratislava
4. Matej Popík Mesiac ZUŠ, Radlinského 53 Bratislava
5. Kristína Jantoščiaková A- koordinátory ZUŠ Eugena Suchoňa, Batková ul.2 Bratislava
5. Eva Korenačková Kaleidoskop ZUŠ Eugena Suchoňa, Batková ul.2 Bratislava
5. Vanessa Kerešová Vesmírne reflektory ZUŠ Eugena Suchoňa, Batková ul.2 Bratislava
5. Max Mencl Mimozemšťan ZUŠ, Istrijská 22 Bratislava
5. Filip Štrbák Vesmír ZUŠ, Istrijská 22 Bratislava

 


 

Práce, postupujúce na celoslovenské kolo - okres Nové Zámky
Kat. Meno Priezvisko Názov práce Škola Mesto
1. Nikoleta Vorosová Vesmír Materská škola, Družstevný rad 22 Štúrovo
1. Cloe Barbati Kamaráti z inej planéty Materská škola, Cyrilometodská 42 Nové Zámky
1. Leonard Mojžiš Prechádzka na planéte Základná škola s materskou školou Kolta
1. Alex Rozsnyo Záhadná planéta Materská škola, Šoltésovej 12 Nové Zámky
1. Sofia Husárová Na červenej planéte Materská škola, Bartóková 38 Štúrovo
2. Kristína Machatová Čudo - Judo Základná škola s materskou školou Maňa
2. Mária Šteflovičová Voňavý vesmír Základná škola, Bernoláková 35 Šurany
2. Lesana Dianová Vesmírny Hmyz Základná škola s materskou školou Kolta
2. Michal Beres Výbuch hviezdy Základná škola, Hlavné nám.č. 14 Dvory nad Žitavou
2. Natália Nováková Hľadáme sa Základná škola Mojzesovo - Černík
3. Andrea Podoláková Nie sme sami vo vesmíre, sledujú nás Základná škola, Nábrežná ul. 95 Nové Zámky
3. Alexandra Mészárosová Skúmanie vesmíru Základná škola, Hlavné nám.č. 14 Dvory nad Žitavou
3. Dominik Karvay   Špeciálna Základná škola, nám.A.Cabana 1 Komjatice
3. Alexandra Mészárosová Nástup Robotov Základná škola, Hlavné nám.č. 14 Dvory nad Žitavou
3. Jessica Turančíková Hviezdna mapa Základná škola, G.Bethlena č. 41 Nové Zámky
4. Sebastián Nagy Mark Farebná planéta Základná umelecká škola Ferenca Liszta, Komenského 2 Štúrovo
4. Viktória Lavičková Vesmírny mravčekovia SZUŠ Jozefa Domeho Dolný Ohaj
4. Kristína Lojková Život vo vesmíre ZUŠ, SNP 5 Nové Zámky
4. Dóra Pathová Ufoni ZUŠ Ferenca Liszta, Komenského 2 Štúrovo
4. Laura Nagyová Vítajte ZUŠ, SNP 5 Nové Zámky
5. Marek Havlik Planéta Záhadou ZUŠ Ferenca Liszta, Komenského 2 Štúrovo

 


 

Ocenené práce v okrese Komárno
Kat. Meno Priezvisko Názov práce Škola Mesto
1. Márk Príbelský Odlet zo Zeme Materská škola, Mederčská 38 Komárno
1. František Madarász Cestujeme vo vesmíre Materská škola s VJM, Kvetná 39 Pribeta
1. Martin Gogola Let na mesiac Materská škola, Nový diel 50 Hurbanovo
1. Viktória Mučaiová Prechádzka vesmírom Materská škola, Nový diel 50 Hurbanovo
1. Sophia Terézia Himpán Kôň medzi hviezdami Materská škola, Františkánov Komárno
2. Sandra Lakatošová Valentina Teresková Špeciálna ZŠ s VJM, Komárňanská 42 Hurbanovo
2. Adam Tóth Planéta maxihrobáka Základná škola, Pohraničná Komárno
2. Mercédesz Árendás   Základná škola s VJM, Eotvosa č. 39 Komárno
2. Peter Hóka   Základná škola pavilonB, Školská č. 26 Pribeta
2. Eszter Veronika Gaál Žrút vesmírnych zbytočností Základná škola Móra Jókaiho s VJM, Mieru č. 2 Komárno
3. Letícia Šternocka Blúdenie nekonečným vesmírom Základná škola, nám. Konkoly Thege 2 Hurbanovo
3. László Klepáček   Základná škola s VJM, Eotvosa č. 39 Komárno
3. Adriana Do Van Chobotničiak Základná škola, Pohraničná Komárno
3. Barbara Lengyelová Mimozemšťan a planéty Základná škola s VJM Sokolce
3. Matúš Molnár Gravitácia Základná škola s VJM Pribeta
4. Dominik Tomeš   ZUŠ, Kostolné nám.č.8 Kolárovo
4. László Barnabáš   ZUŠ, Kostolné nám.č.8 Kolárovo
4. Kiara Szúcsová   ZUŠ, Komárňanská 116 Hurbanovo
4. Adela Balogh Ahoj Zem ZUŠ, Kostolné nám.č.8 Kolárovo
5. Nikoleta Mészárosová   ZUŠ, Komárňanská 116 Hurbanovo
5. Ema Angyalová   ZUŠ, Kostolné nám.č.8 Kolárovo
5. Vivien Kajanová   ZUŠ, Komárňanská 116 Hurbanovo
5. Viktória Bogáňová   ZUŠ, Komárňanská 116 Hurbanovo

 


 

Práce, postupujúce na celoslovenské kolo - okres Komárno
Kat. Meno Priezvisko Názov práce Škola Mesto
1. Vaneska Kmeťová Marťankovia Materská škola, Nový diel, č. 50 Hurbanovo
1. Kornél Krutek Farebný vesmír Materská škola s VJM,Kvetná ul. Č.39 Pribeta
1. Nathan Buga Mimozemšťania Materská škola,Eotvosa ul. 64 Komárno
1. Ema Józsová Planéty a ich obyvatelia Materská škola, Mederčská ul. 38 Komárno
1. Adam   Hra vo vesmíre Materská škola s VJM,Kvetná ul. Č.39 Pribeta
2. Ondrej Gál Mimozemšťan Základná škola s MŠ, Hlavná 102 Kameničná
2. Nina Sýkorová Strážcovia farieb Základná škola, Pohraničná č. 9 Komárno
2. Emanuel Barusz   Základná škola J.A.Komenského Komárno
2. Emilko Lakatoš ZORO a LORO na planéte Špeciálna základná škola,Hradná č. 7 Komárno
2. Lara Obert Votrelci Základná škola Móra Jókaiho s VJM, ul. Mieru 2 Komárno
3. Dominika Holzheiová Vesmírna dovolenka Základná škola, Pohraničná č. 9 Komárno
3. Éva Kukucs   Základná škola s VJM, Eotvosa ul. 39 Komárno
3. Samuel Janiš Pozemská výchova na Marse Základná škola, Školská ul. 10 Zemianska Olča
3. Viktória Bogáňová Vesmírne príšerky Základná škola, Nám.Konkolyho Thege 2 Hurbanovo
3. Laura Laczová Vesmírna katastrofa Základná škola sVJM, Školská ul. Č. 8 Pribeta
4. Júlia Kobyľáková   Základná umelecká škola, Komárňanská ul.116 Hurbanovo
4. Ivana Pasztoreková   Základná umelecká škola, Komárňanská ul.116 Hurbanovo
4. Boglárka Ádám   Základná umelecká škola, Komárňanská ul.116 Hurbanovo
4. Áron Kovács   Základná umelecká škola, Kostolné nám.č. 10 Kolárovo
4. Brigitta Ollé Ahoj, ja letím Základná umelecká škola, Kostolné nám.č. 10 Kolárovo
5. Patrik Danihec   Základná umelecká škola, Komárňanská ul.116 Hurbanovo
5. Dominik Angyal   Základná umelecká škola, Kostolné nám.č. 10 Kolárovo
5. Veronika Szabó Cesta ku Galaxii Základná umelecká škola, Kostolné nám.č. 10 Kolárovo
5. Veronika Bajnoczyová Brnáková   Základná umelecká škola, Komárňanská ul.116 Hurbanovo
5. Ádám Szabó Svet očami kozmonautou Základná umelecká škola, Kostolné nám.č. 10 Kolárovo

Vesmír očami detí 2015 - štatút súťaže

SLOVENSKÁ ÚSTREDNÁ HVEZDÁREŇ V HURBANOVE

V SPOLUPRÁCI S HVEZDÁRŇAMI, OKRESNÝMI ASTRONOMICKÝMI KABINETMI,

CENTRAMI VOĽNÉHO ČASU

A REGIONÁLNYMI OSVETOVÝMI STREDISKAMI

 

vyhlasujú

XXX. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

 

 

VESMÍR OČAMI DETÍ

 

Súťaž prebehne v dvoch etapách:

 

1. etapa - okresné kolá (spádová oblasť)

2. etapa - celoslovenské kolo

 

Podmienky súťaže:

 

Súťažiť sa bude v piatich kategóriách:

1. kategória – Materské školy

2. kategória - 1. - 4. ročník ZŠ

3. kategória - 5. - 9. ročník ZŠ

4. kategória - základné umelecké školy – prípravné štúdium ZUŠ a 1. - 4. ročník ZŠ

5. kategória - základné umelecké školy - 5. - 9. ročník ZŠ

 

Do súťaže je možné poslať výkresy spracované ľubovoľnou technikou vo formáte maximálne A2.

 

Na zadnú stranu práce treba napísať názov práce, meno a adresu autora, jeho vek, kategóriu, triedu a meno vyučujúceho. Každá práca musí byť označená pečiatkou školy, pričom škola môže zaslať maximálne 10 prác z jednej kategórie. V súťaži budú hodnotené len práce jednotlivcov.

 

Výkresy sa stávajú majetkom vyhlasovateľa.

 

Do celoslovenského kola vyberie okresná porota z každej kategórie 5 prác a organizátor okresného kola ich doručí so zoznamom zúčastnených škôl do 31. marca 2015 do Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove. Zasadnutie poroty celoslovenského kola je naplánované na 10. apríla 2015.

 

Výstava víťazných a vybraných prác celoslovenského kola bude inštalovaná v priestoroch Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove a potom podľa požiadaviek v astronomických a kultúrnych zariadeniach na Slovensku.

 

Práce, ktoré neboli hodnotené v okresnom kole, nebudú zaradené do celoslovenského kola.

 

Súťažné práce v 1. etape posielajte výhradne organizátorom okresného kola do 13. februára 2015 na adresu:

 

Slovenská ústredná hvezdáreň
Komárňanská 134
947 01 Hurbanovo

Súťaž na LOGO súťaže "VESMÍR OČAMI DETÍ"

SLOVENSKÁ ÚSTREDNÁ HVEZDÁREŇ V HURBANOVE

V SPOLUPRÁCI S HVEZDÁRŇAMI, OKRESNÝMI ASTRONOMICKÝMI KABINETMI,

CENTRAMI VOĽNÉHO ČASU

A REGIONÁLNYMI OSVETOVÝMI STREDISKAMI

vyhlasujú

výtvarnú súťaž na

 

LOGO súťaže „VESMÍR OČAMI DETÍ“

 

Podmienky súťaže:

Súťaž je určená pre žiakov Základných umeleckých škôl bez obmedzenia kategórii.

 

Do súťaže je možné poslať výkresy spracované ľubovoľnou technikou vo formáte maximálne A4.

Na zadnú stranu práce treba napísať meno a adresu autora, jeho vek, triedu a meno vyučujúceho. Každá práca musí byť označená pečiatkou školy, pričom každá škola môže zaslať maximálne 5 súťažných prác. V súťaži budú hodnotené len práce jednotlivcov.

 

Výkresy sa stávajú majetkom vyhlasovateľa ktorý si vyhradzuje právo podľa vlastného uváženia použiť súťažné výkresy na nekomerčné účely bez ďalšieho súhlasu autora.

 

 

- Účastník súťaže vyjadruje svoj súhlas so spracovaním jeho osobných údajov podľa zákona č. 428/2002 Z.z o ochrane osobných údajov.

 

Súťažné práce posielajte do 28. 2. 2015 na adresu:

 

Slovenská ústredná hvezdáreň
Komárňanská 134
947 01 Hurbanovo